Akademikernes grunnkurs i omstilling for deg som er tillitsvalgt i staten

Mange statlige virksomheter står enten foran eller midt oppe i omstillingsprosesser, som kan få større eller mindre konsekvenser for de ansattes arbeidssituasjon. Dette kurset er ment til å ruste tillitsvalgte til å bidra i prosessene på arbeidsplassene.

Kursinformasjon

Kurset er avsluttet

Tidspunkt:

16.mar 2026 - 17.mar 2026

Sted:

Støtvig, Larkollen

Målgruppe:

Tillitsvalgte i statlig sektor

Kort om kurset

Akademikerne inviterer til grunnkurs i omstilling som vil gå over to dager på Støtvig hotell 16. – 17. mars.

Kurset vil fokusere på grunnleggende omstillingskompetanse og med fokus på jus, avtaler, lover, forskrifter m.m. Se program på Akademikernes nettsider.

Praktisk informasjon og påmelding

Kurset arrangeres av Akademikerne og påmelding skjer via Akademikernes nettsider.

Påmeldingsfrist er 27. februar.

Akademikerne dekker flyreise og hotellovernatting, se Akademikernes nettsider og påmeldingsskjema for mer informasjon. Refusjon for eventuelle reiseutgifter utover fly og overnatting avtales direkte med Samfunnsviterne, ta kontakt på [email protected].