Forhandlingsteknikk for deg som er tillitsvalgt i NHO-området

Skal du snart delta i lokale forhandlinger for første gang? Eller har du forhandlet før, men ikke vært på kurs? Nå har du muligheten!

Kursinformasjon

Tidspunkt:

24.mar 2025, kl. 09.00-16.30

Sted:

Legenes hus, Christiania Torv 5, Oslo

Målgruppe:

Tillitsvalgte

Antall plasser:

16

Påmeldingsfrist:

14. mars

Samfunnsviterne inviterer i samarbeid med Econa, Legeforeningen, Juristforbundet, Samfunnsøkonomene og Psykologforeningen til kurs i forhandlinger for tillitsvalgte i NHO-området 24. mars.

Målet for kurset er å gi tillitsvalgte i NHO-området teoretisk og praktisk kunnskap om forhandlinger – muligheter og begrensinger, forberedelser og gjennomføring.

Kort om kursets innhold

Kurset er beregnet på tillitsvalgte i virksomheter som er medlem av NHO.

Kurset gir en kort innføring i forhandlingsmodell og avtaleverk i NHO-området og tallgrunnlag og sentrale begreper – med hovedfokus på lokale forhandlinger. Siste halvdel av kurset vies et forhandlingsspill, hvor det gjennomføres en «reell» forhandling, med arbeidsgiver og arbeidstakerparter.

Etter endt kurs vil du ha grunnleggende innsikt i og kunnskap om:

  • Forhandlingsmodell og avtaleverk i NHO
  • Tallgrunnlag og beregninger
  • Lokale forhandlinger – herunder forberedelser, gjennomføring, teknikk og taktikk

Praktisk informasjon

Samfunnsviterne dekker kursavgift, reise og kost på kurset. Vi understreker at det er bindende påmelding. Praktisk informasjon om bestilling av reise med mer, fremkommer av deltakerbekreftelsen som sendes ut ved påmeldingsfristens utløp.

Kurset starter med kaffe og enkel servering, og avsluttes med en hyggelig middag, som vi håper alle blir med på. Hvis du ønsker å delta på middagen må du krysse av for dette i påmeldingsskjemaet.