Søk
Noen av våre vanligste søk
Skal du snart delta i lokale forhandlinger for første gang? Eller har du forhandlet før, men det er lenge siden du har vært på kurs om lokale forhandlinger i Spekter? Nå har du muligheten!
Kurset er avsluttet
20.mar 2025 - 21.mar 2025
Clarion Hotel The Hub, Oslo
Tillitsvalgte i Spekter områdene
0
13. mars
Samfunnsviterne inviterer i samarbeid med øvrige Akademiker-foreninger til kurs i forhandlinger for tillitsvalgte i Spekter-området 20.-21. mars.
Målet for kurset er å gi tillitsvalgte i Spekter-området både praktisk og teoretisk kunnskap om sentrale og lokale forhandlinger – muligheter og begrensinger, gjennomføring, teknikk og taktikk.
Kurset er beregnet på både nye og mer erfarne tillitsvalgte i Spekter-området. Kurset gir en kort innføring i Spekterområdet, herunder avtaleverk og forhandlingsmodell. Videre gir kurset en gjennomgang av tallgrunnlag og sentrale begreper, med hovedfokus på forhandlingsteknikk i lokale forhandlinger. Det avsluttes med et omfattende forhandlingsspill, hvor det gjennomføres en «reell» forhandling, med arbeidsgiver og arbeidstakerparter.
Samfunnsviterne dekker kursavgift, overnatting, reise og kost på kurset. Vi understreker at det er bindende påmelding. Praktisk informasjon om bestilling av reise med mer, fremkommer av deltakerbekreftelsen som sendes ut ved påmeldingsfristens utløp.
Kurset administeres av Econa, og deltakerbekreftelse vil bli sendt til deg direkte fra dem. Etter å ha mottatt bekreftelse bestiller du som er tillitsvalgt i Samfunnsviterne reise etter Samfunnsviternes rutiner. Reiseregninger i ettertid må også sendes til Samfunnsviterne.
Første kursdag avsluttes med en hyggelig middag, som vi håper alle blir med på. Tilbud om middag og overnatting gjelder samtlige deltakere – også de som er bosatt i Oslo eller omegn. Hvis du ønsker å delta på middag og overnatting må du krysse av for dette i påmeldingsskjemaet.
Program: Last ned kursprogram her, med forbehold om mindre endringer.