Årsmøte for Samfunnsviterne i Troms og Finnmark

Velkommen til digitalt årsmøte for deg som er medlem i Troms og Finnmark.

Kursinformasjon

Kurset er avsluttet

Tidspunkt:

03.jun 2025, kl. 20.00-21.30

Sted:

Digitalt via Microsoft Teams

Målgruppe:

Medlemmer i Troms og Finnmark

Antall plasser:

488

Påmeldingsfrist:

3. juni

Kl. 20.00-20.30: Innledning med foreningens leder Espen Nordgård Jakobsen om utredningen av ny organisasjonsmodell

Rapport fra arbeidsgruppen for organisasjonsutvikling finner du her

Kl. 20.30-21.30: Årsmøte i Samfunnsviterne i Troms og Finnmark 

Sakspapirer til årsmøtet finner du her

Om årsmøtet

Delta på årsmøtet for å påvirke:

  • hva fylkesavdelingen skal tilby medlemmene av faglige møteplasser og aktiviteter mv
  • hvem som skal sitte i fylkesstyret for å representere interessene til medlemmene i fylkesavdelingen det neste året
  • hvilke saker fylkesavdelingen skal behandle og eventuelt fremme til landsmøtet i 5.-6. november i år
  • hvordan foreningen skal jobbe med organisasjonsbygging, bl.a. for å sikre alle medlemmer samme mulighet til å delta

På dette landsmøtet vil hovedstyret legge frem ulike organisasjonsmodeller for fremtidens Samfunnsviterne, etter oppdrag fra landsmøtet i 2022.

På årsmøtet behandles:

  1. Valg av møteleder, referent og to til å underskrive protokoll

  2. Godkjenning av innkalling

  3. Årsberetning og regnskap 2024, inkludert handlingsplan

     

  4. Innkomne årsmøtesaker til fylkesstyret

  5. Valg av styre/prolongering av styre frem mot landsmøtet i november

    Normalt velges nytt styre på årsmøtet. I år ber fylkesstyrene sine årsmøter om å prolongere sittende styre frem mot landsmøtet, slik at det blir kontinuitet i arbeidet med organisasjonsutvikling, forberedelser med delegater og annet arbeid frem mot landsmøtet.

    Dersom du ønsker å være kandidat til fylkesstyret i Samfunnsviterne i Troms og Finnmark, men ikke har meldt ifra om dette til valgkomiteen, kan du melde din interesse på årsmøtet. Det samme gjelder kandidater til valgkomiteen. 

     

  6. Saker som ønskes behandlet av landsmøtet

    Det vil bli anledning til å spille inn saker til landsmøtet senere også. Fristen for å spille inn landsmøtesaker til hovedstyret er åtte uker før landsmøtet som avholdes 5.-6. november 2025.

     

  7. Valg av delegater til landsmøtet og representant til felles nasjonalt valgsekretariat

    Ifølge § 7 ligger det til årsmøtet å velge delegater til landsmøtet. Fylkesstyret vedtok i styremøte 30.4. å delta i en prøveordning (gjelder alle fylkesstyrer), med gjennomføring av direkte digitale valg av delegater til landsmøtet 2025. Dette må formelt godkjennes av årsmøtet. I forbindelse med dette vil fylkesstyret foreslå kandidat, som velges av årsmøtet til å være fylkesavdelingens representant til et felles, nasjonalt valgsekretariat. Valgsekretariatet skal koordinere de digitale delegatvalgene og godkjenne valgresultatet.

    Du har allerede fått e-post fra din fylkesavdeling med invitasjon til å melde interesse for å stille som delegat.

 

Deltakerbekreftelse og praktisk info sendes påmeldte senest dagen i forkant.

Henvendelser bes rettes til: [email protected]